Povinna pokladna 2014

Spravujeme sklad, ve kterém je obrat evidován pomocí pokladny. Zákazníci často chtějí nakupovat v cizí měně za nakupované zboží, zejména v eurech. Je záznam částky v cizí měně dodatečný?

V kontaktu s uměním. 111 odst. 1 písm. 3a bod 1 zákona o DPH, vedení evidence prostřednictvím registračních pokladen, poplatníci DPH jsou povinni vytisknout daňový doklad nebo fakturu z nějakého prodeje a oba vystavit zákazníkovi vytištěný doklad.

PenisizeXl

V § 10 odst. 1 písm. 1 bod 14 vyhlášky o technických podmínkách, i když v § 8 odst. 1 písm. 1 bod 14 nařízení o registračních pokladnách, který obsahuje údaje, které by měly být splněny na daňovém příjmu, musíme nutně označit měnu, ve které je prodej zaznamenán, přinejmenším za celou částku hrubého prodeje.

Hlavní kritéria a technické podmínky, které musí registrační pokladny splňovat, jsou uvedeny v oddíle 2 vyhlášky o technických podmínkách.

Proto v případě § 14 odst. 1 písm. 1 tohoto rozhodně \ tprogramu pro prodej v \ t funkce: umožnění daňovému poplatníkovi změnit název měny, ve které je prodej registrován, nebo jeho zkratku, a také předem naplánovat danou změnu zadáním data a času změny; zaznamenávat čas a dobu, kdy jsou záznamy o prodeji v cizí měně zahájeny ve fiskálním povědomí, a celkovou výši hrubého obratu přepočteného do cizích měn, přičemž výsledek přepočtu, včetně úhrady nákladů a plateb, musí být zahrnut do fiskálního účtenky s daňovým logem; přepočet musí být proveden s citlivostí nejméně šest desetinných míst a přepočet musí být zaokrouhlen na dvě desetinná místa.

Pro označení zkratky názvů cizích měn se používají značky používané Bank of Poland.

Pokud má tedy daňový poplatník za cíl prodávat zboží spotřebitelům, kteří platí hodnotu v cizích měnách, musí mít zpravidla daňovou pokladnu vybavenou rolí, která umožní přepočet směnného kurzu.

Z formuláře, který byl uveden v otázce, lze odvodit, že poplatek za nakoupené zboží má být zakoupen v eurech, kdy hodnota smlouvy bude uvedena v zlotých. Nařízení, která provozují DPH, neupravují otázku, jaký směnný kurz musíme přijmout, abychom přepočítali částku zlotého na eura.